Ceny wkładów do długopisów są stosunkowo niskie, dzięki czemu opłacalny jest hurtowy zakup tego produktu. Najtańsze z nich można nabyć już za kilka groszy, ale istnieją także wkłady których cena sięga kilkunastu złotych.

Najtańsze wkłady

Wkłady do długopisów, których wartość nie przekracza kilkudziesięciu groszy to najczęściej wkłady o prostej konstrukcji i niezbyt dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystywane są w najprostszych długopisach o przezroczystej tubce.

Do ceny jednej złotówki nabyć można również wkłady wielkopojemne, charakteryzujące się większą wytrzymałością z uwagi na metalowy pojemnik na atrament.

Wkłady do długopisów żelowych

Długopisy żelowe wymagają specjalnych wkładów, których cena jest nieco większa od najprostszych wkładów atramentowych. Przypominają one nieco klasyczny wkład do długopisu półprzezroczystego, bowiem również umożliwiają wgląd w poziom atramentu, ale pojemnik jest grubszy, bardziej pojemny i wytrzymalszy. Ich ceny wahają się w granicach kilku złotych. Zazwyczaj nie przekraczają ceny 7-8 zł.

Wkłady do długopisów specjalnych

Najdroższe wkłady to tak zwane naboje do długopisów danej marki. Ich ceny mogą sięgnąć kilkunastu złotych. Dobrym przykładem jest wkład do długopisu Waterman. Zalicza się on do typów f cienkopiszących. Charakteryzuje się dobrą wytrzymałością z uwagi na metalową obudowę. Jego cena może sięgać około 18 złotych.