Warto mieć świadomość, że w pewnym momencie nożyczki mogą nie być wystarczające. W przypadku chęci bardzo precyzyjnego przycięcia większej ilości kartek konieczne będzie zaopatrzenie się w odpowiednie urządzenie. Lepszym rozwiązaniem będzie trymer do papieru czy gilotyna biurowa?

Jak działa gilotyna biurowa?

W największym możliwym uproszczeniu każda biurowa gilotyna będzie działała w sposób podobny do nożyc. Ostrze tnące zbiega się bowiem z krawędzią roboczego blatu. Z kolei cięcie będzie przebiegało niezwykle płynnie między dwiema tnącymi powierzchniami.

Godny uwagi jest fakt, że w zależności od twardości ostrza, a także ostrości, użytkownik będzie miał możliwość przecięcia innej liczby arkuszy. Bardzo istotne znaczenie będzie miała również użyta siła.

Jak działa trymer do papieru?

Z kolei cięcie omawianym trymerem do papieru będzie przypominało cięcie nożem. Ostrze jest bowiem umiejscowione na ruchomej głowicy, następnie będzie przesuwało się wzdłuż danego arkusza papieru. W ten prosty sposób możliwe jest przecięcie go na dwie części.

Na który produkt do cięcia warto się zdecydować?

Gilotyna biurowa zdecydowanie lepiej zda egzamin wtedy, gdy będzie istniała konieczność przecięcia przez użytkownika zdecydowanie większej liczby arkuszy w stosunkowo krótkim czasie.

Z kolei na trymer warto postawić w przypadku, gdy nie będzie trzeba masowo ciąć papieru. Jak wiadomo nie zawsze użytkownik będzie zainteresowany zagospodarowaniem dodatkowej przestrzeni na wspomnianą czynność. Trymer doskonale sprawdzi się również przy przygotowywaniu różnego rodzaju materiałów przeznaczonych do prac craftowych.