Długopisy Paper Mate to produkt przeznaczony dla osób, które lubią nowoczesnego design i żywą kolorystykę. Ich główną zaletą jest jednak łatwość i wygoda użytkowania.

Długopis dla praktycznych

Długopis Papermate Inkjoy to produkt bardzo praktyczny. Zaopatrzono go w  w systemem tuszu ULV, dzięki któremu tusz płynnie osiada na papierze i szybko schnie. Nawet osoby leworęczne nie rozmażą teraz przez nieuwagę tuszu. Długopisy znajdują się w pudełku, który zawiera całą gamę kolorystyczną tuszy. Może to ułatwić pracę, zwłaszcza kiedy polega ona na korekcie przygotowanych wcześniej dokumentów. Długopis dobrze leży w dłoni, a jego obsługa jest nieskomplikowana.

Jak powstał Paper Mate

Pod koniec lat czterdziestych minionego wieku J.Frawley oraz Fran Seech opracowali nowy rodzaj tuszu. Jego główną zaletą było to, że nie rozmazywał się. W 1949 roku Frawley  założył, fabrykę zajmującą się produkcją długopisów. W tej fabryce wyprodukowano długopis, w którym użyto wspomnianego wcześniej nowatorskiego tuszu. Dodatkowo długopis ów został wyposażony w chowającą się końcówkę. Wkrótce coraz większa rzesza klientów przekonała się do nowego produktu, a sprzedaż rosła. Ten długopis to pierwszy  „Papermate”.