Kserowanie przy użyciu kopiarek jest wciąż najpopularniejszym sposobem na wykonywanie kopii dokumentów. Szybkość działania, powtarzalność kopii, niskie koszty kopiowania, a także wygoda i prostota użytkowania – to jedne z podstawowych zalet kserowania, tak cenionych przez setki milionów użytkowników tych urządzeń na całym świecie. Jednakże nie sama maszyna ma decydujący wpływ na wygląd gotowego wydruku. Nie mniej ważny jest bowiem odpowiednio dobrany papier ksero.

Papier ksero – To, co tanie nie zawsze jest słabe

W powszechnej świadomości społecznej utrwalił się pogląd, iż to, co niewiele kosztuje jest marnej jakości. Oczywiście są przykłady, które świadczą za potwierdzeniem tej tezy, jednakże tezie tej przeczy tani papier ksero. Mało kto zdaje sobie sprawę jak bogaty w ofertę asortymentową jest rynek tego typu produktów.

Wybierając się do sklepu papierniczego można bowiem dość swobodnie zakupić papier ksero zróżnicowany pod względem tak jasności, jak również gramatury, a przede wszystkim i ceny. Oczywiście cena ma tutaj również swoje znaczenie, bowiem wysokiej jakości śnieżnobiały papier nie będzie tani, jednakże mało kto potrzebuje takiej jakości wydruku.

Tani papier do konkretnych zadań

Do wydruku pism urzędowych, tekstów pisanych, czy też tekstowych ofert tani papier ksero nadaje się wprost idealnie. Jego właściwości fizyczne w niczym bowiem nie ustępują drogim odpowiednikom, pozwalają na uzyskanie odpowiedniej do tego typu zadań jakości wydruków, a także pozwalają na swobodne przechowywanie nadrukowanych tekstów przez długi czas.