Niezależnie od rodzaju planowanej imprezy, gości należy zaprosić. Najlepiej zrobić to przy pomocy tradycyjnych kart. To elegancka i gustowna forma. W przypadku uroczystości rodzinnych, takich jak śluby, urodziny, imieniny, rocznice i jubileusze zaproszenia najlepiej wręczać osobiście. Jeżeli organizuje się event firmowy np. bankiet lub targi można rozesłać inwitacje pocztą tradycyjną. Najważniejsze, by zadbać o atrakcyjną formę papieru i tekstu.

Co powinno się znaleźć na zaproszeniach do wydruku?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, o jaką konkretnie imprezę chodzi, a także dokładnie wskazać jej miejsce i czas. Dobrze postawić na oryginalność. Najlepiej więc wzbogacić treść o grafikę. Wrażenia wizualne wzmacnia też niestandardowy, ozdobny krój czcionki.

W przypadku prywatnych przyjęć warto dodać okolicznościowy wiersz lub przytoczyć fragment poezji znanego autora.

Jeżeli chodzi o zaproszenia do wydruku https://www.copyshop.krakow.pl/oferta/zaproszenia/ poleca się papiery ozdobne lub papier kredowy. Podkreśla on oficjalną formę i świetnie sprawdza się w przypadku tradycyjnych kart – składanych na pół. Co do gramatury, przedział pomiędzy 250 a 350g/m2 wydaje się najbardziej racjonalny. Można pomyśleć także o uszlachetnieniu papieru. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb. Jeśli zaproszenia mają być imienne, konieczny będzie tzw. druk personalizowany.

Nakład zaproszeń do wydruku

Zawsze lepiej przygotować nieco więcej kart. Sugerowany nadmiar powinien znajdować się w przedziale 10-25%. Należy liczyć się z tym, że średnio taki właśnie odsetek zaproszonych zrezygnuje z udziału w imprezie.

Wówczas dodatkowe inwitacje będzie można wręczyć gościom z listy rezerwowej. Nawet w przypadku zindywidualizowanych kart, lepiej od razu przygotować zaproszenia do wydruku, które zawierają nazwiska osób spoza ścisłego kręgu. Tak, aby już były dostępne na wszelki wypadek.