Segregator to niezbędnik w każdym biurze, szkole, czy też domu. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku wielu dokumentów, które przecież trzeba jakoś pogrupować i ułożyć w konkretnym szyku. Jakie zalety mają segregatory i dlaczego warto w nie zainwestować?

Ładnie, czysto i przejrzyście

Dzięki przyrządom, jakimi są segregatory, można nie tylko ładnie zagospodarować przestrzeń pod biurkiem, ale także pogrupować wszelkie dokumenty i ważne arkusze papieru. Dzięki segregatorom dokumenty są zawsze na miejscu i nie niszczą się. Istotną kwestią jest także możliwość przenoszenia ich w całych grupach w segregatorach. Z ich użyciem żadna przeprowadzka, zmiana miejsca pracy lub też przemeblowanie nie jest zagrożeniem dla ważnych papierów.

Segregatory A4 – zalety

Jeśli chodzi o format, to najbardziej popularne i najchętniej użytkowane są segregatory A4, dostępne w sklepie Biurwa. Jest to związane prawdopodobnie z faktem, iż zazwyczaj wszelkie dokumenty oraz oficjalne pisma mają właśnie format A4. Dzięki odpowiednio dopasowanym segregatorom jakikolwiek oficjalny dokument można w całości wsadzić w specjalną koszulkę, a następnie umieścić w segregatorze. Dzięki temu, iż koszulki są przystosowane do segregatorów każda z nich może być wpięta w taki sam sposób bez jakiegokolwiek uszczerbku na stanie dokumentu. Co więcej, wiele modeli segregatorów ma także specjalny klips, który zapobiega przesuwaniu się koszulek z dokumentami i zapobiega ich niszczeniu się za pośrednictwem czynników z zewnątrz.