Praca w biurze to często natłok obowiązków oraz stosy czekających na swoją kolej dokumentów. Przestrzeń biurowa musi więc zostać w odpowiedni sposób zorganizowana, aby uniknąć chaosu i sprawnie wykonywać swoją pracę. W jaki sposób zorganizować przestrzeń biurową?

Ergonomia miejsca pracy – co to?

Ergonomia to inaczej „nauka o pracy”, czyli praktyczna dziedzina nauki, która zajmuje się wpływem organizacji środowiska pracy na produktywność pracowników. Przeprowadzane badania jasno wskazują na ogromną wagę prawidłowej organizacji miejsca pracy, co ma ogromne znaczenie także w przestrzeni biurowej.

Jak wyposażyć biuro?

W przestrzeni biurowej powinny znaleźć się odpowiednie akcesoria, które ułatwiają organizację dokumentów. Absolutną podstawą są więc teczki, wszelkiego rodzaju segregatory, spinacze, koszulki, czy zakładki indeksujące. Część tych akcesoriów ma na celu odpowiednie zabezpieczenie dokumentacji przed zniszczeniem, a inne służą do lepszej organizacji i podkreślenia ważnych treści.

Porządek i organizacja

W przypadku dużej ilości treści pisanych językiem typowo administracyjnym dobrze jest mieć pod ręką kolorowe zakreślacze lub zakładki indeksujące (tu zamówisz), aby zaznaczyć najistotniejsze elementy danej dokumentacji. Tego rodzaju akcesoria w perspektywie miesięcy pracy pozwalają zaoszczędzić kilkadziesiąt godzin, które w przeciwnym wypadku mogłyby zostać spędzone na próbach odnalezienia potrzebnych fragmentów.