Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że kasetki metalowe do biura są bardzo jednorodną grupą produktową. Na ich cenę największy wpływ ma oczywiście wielkość, jakość zastosowanych elementów i sposób lakierowania. Wysokiej jakości kasetki metalowe można kupić już za niecałe 70zł. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni zwrócić szczególną uwagę na jakość zastosowanego zamka.

kasetka biurowa

Wyposażone w szyfr

W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją nowoczesne kasetki metalowe do biura z szyfrem. Ich największą zaletą jest oczywiście to, że nie trzeba nosić przy sobie klucza, aby skorzystać z ich dobrodziejstwa. Pamiętać należy jednak o tym, że niektóre zamki z szyfrem nie stanowią żadnego większego wyzwania dla złodziei, dlatego też warto rozglądać się za produktami od renomowanych producentów.

Wysokiej klasy zamek

W przypadku kasetek metalowych bardzo duże znaczenie ma wspomniany powyżej zamek. Zamki w kasetkach są zazwyczaj bardzo proste, ponieważ złodziejowi łatwiej jest ukraść całą kasetkę niż jego zawartość. Można jednak znaleźć kasetki, które mogą pochwalić się bardzo skomplikowanymi zamkami. Jeżeli przechowujemy drogie przedmioty, to warto zainwestować w wysokiej jakości kasetki z metalu.