Obecnie niemalże każdy potrafi posługiwać się językiem obcym, w mniejszym bądź większym stopniu, ale jednak. Umiejętności te są zdobywane w szkole i często wymuszają je sytuacje. Bez języka obcego nie da się normalnie funkcjonować w dzisiejszym świecie.

Kursy językowe

Pomimo znajomości w głównej mierze języka angielskiego, firmy z roku na rok wysyłają coraz więcej swoich pracowników na dodatkowe kursy językowe. Mimo ogólnych umiejętności komunikacyjnych okazuje się, że na przykład angielski w księgowości wcale nie jest taką prostą sprawą. Wymagane jest słownictwo fachowe, którego wiele osób nie mających jeszcze obycia zwyczajnie nie zna. Stąd bardzo dużym uznaniem cieszą się nie tylko kursy językowe dla księgowych, ale również dla wielu innych specjalistów w swojej branży.

Język biznesowy

Wydawać by się mogło, że język biznesowy nie jest wymagający. Nic bardziej mylnego. Wiedzą o tym doskonale wszystkie osoby, które językowe kursy dla księgowych, pracowników banków, kadrowych i kadry zarządzającej mają dawno za sobą.

Na kursach w Szkole Językowej Glossa pojawia się niezliczona ilość nowego słownictwa, którego nie można używać zastępczo. Jest to niezwykle ważne, aby wyrażać się konkretnie, w taki sposób, aby nie pojawiały się błędy i bariery w komunikacji używając języka obcego.